Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Domowy azyl na świeżym powietrzu, czyli jak urządzić taras przed domem

Dom Data publikacji - 11 września 2022 Autor - Redakcja domowaopieka.pl
jak urządzić taras przed domem


Urządzając dom chcemy przede wszystkim, aby zapewniał nam również możliwość relaksu i odpoczynku na świeżym powietrzu – dlatego właśnie w miarę możliwości aranżujemy ogród, balkon lub właśnie taras jako miejsce idealnego odpoczynku na świeżym powietrzu. Jak urządzić taras przed domem?

Podłoga na tarasie – jaka będzie najlepsza?

Na taras chcielibyśmy wychodzić bezpośrednio z kuchni, jadalni czy z salonu – z filiżanką aromatycznej kawy i w domowych kapciach, dlatego podłoga to jeden z najważniejszych elementów każdego tarasu. Warto dobrze przemyśleć, z jakiego materiału zechcemy ją wykonać. Do dyspozycji mamy przede wszystkim drewno, beton, kamienie, a także płytki oraz deski kompozytowe. Każde z tych rozwiązań ma wady oraz zalety. Drewno to jedno z droższych rozwiązań, które wymaga również regularnej konserwacji i właściwej pielęgnacji, ale drewniane tarasy są bardzo piękne i klimatyczne. Zamiast drewna można postawić na deski kompozytowe, które świetnie je imitują, ale są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu, a przy tym również bardzo trwałe. Kamień czy beton to rozwiązanie, które idealnie wpisuje się w nowoczesne aranżacje, natomiast płytki to jedno z najbardziej klasycznych i tańszych alternatyw. Niezależnie jednak od tego, na jaki materiał się zdecydujemy, to powinien on idealnie komponować się z pozostałymi elementami domu i wpisywać się w jego stylistykę.

Meble na taras

Jak urządzić taras przed domem, jeśli chodzi o meble? Nie da się ukryć, że na tarasie chcemy komfortowo spędzać czas. Warto więc przyłożyć wagę do tego, w jakie meble go wyposażymy. W sprzedaży znajdziemy szeroki wybór mebli zarówno droższych, jak i tańszych, które mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów. Warto jednak pamiętać, że większość z nich wymaga odpowiedniego zabezpieczenie poza sezonem, tym bardziej jeśli taras nie posiada zadaszenia. Rodzaj zastosowanego materiału ma także znaczenie, jeśli chodzi o trwałość mebli tarasowych. Piękne, trwałe i eleganckie meble drewniane wymagają jednak odpowiedniej konserwacji, są także dość ciężkie. Obecnie popularnością cieszą się meble na taras wykonane z tworzyw sztucznych, które są lekkie, wytrzymałe i łatwe w pielęgnacji, ponadto dostępne są w bardzo różnorodnych wzorach i modelach, dzięki czemu łatwo dopasować je do każdego stylu.

Taras z zadaszeniem czy bez?

Taras równie dobrze może być całkiem otwartą przestrzenią, jak i posiadać zadaszenie. Jak urządzić taras przed domem, jeśli chodzi o zadaszenie? Na pewno warto dobrze przemyśleć rodzaj zadaszenia na tarasie, a także zastanowić się, czy w ogóle jest nam ono potrzebne – równie dobrze na tarasie sprawdzi się ozdobny parasol lub markiza, które możemy rozłożyć w razie potrzeby. Trzeba także pamiętać, że zadaszenie może zabierać dużo światła dla naszych mieszkań – jeśli jest taka możliwość, to wtedy najlepiej wybrać rozwiązanie, jakim jest poliwęglan komorowy lub płyty profilowane – przepuszczają światło słoneczne i są stabilną osłoną przed deszczem. Jeśli konstrukcja dachu wykonana zostanie z drewna, to można przykryć ją po prostu blachodachówką.

Redakcja domowaopieka.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie troska o Twój całościowy dobrostan oraz harmonia w życiu rodzinnym są naszym priorytetem! Jesteśmy miejscem, w którym piękno, zdrowie, domowy komfort, relacje rodzinne i inspiracje związane ze stylem życia łączą się, tworząc inspirującą przestrzeń dla Ciebie i Twoich bliskich.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

remont domu