Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Typ urody test to zrobienia w kilka chwil

Zdrowie Data publikacji - 17 sierpnia 2022 Autor - Redakcja domowaopieka.pl
typ urody test

Każda kobieta chce wyglądać dobrze, ale nie zawsze każdy strój, kolor ubrania czy makijaż pasują do danego typu urody. W latach 80. ubiegłego wieku Carol Jackson stworzyła teorię typów urody, których głównym wyznacznikiem była tonacja skóry. Wyróżniła ona cztery typy urody: wiosnę, lato, jesień i zimę. Do każdego z tych typów pasują inne kolory ubrań czy makijaż. Jak sprawdzić typ urody?

Typy urody cztery pory roku

Podział urody ze względu na pory roku jest jednym z najpopularniejszych. Jednak na pierwszy rzut oka ciężko jest określić dokładnie, czy dana osoba należy do kategorii zimy, a może lata. Nie wszystkie kolory ze sobą dobrze wyglądają. Uroda jest niczym innym, jak kompozycją barw. Jeśli do danego typu urody zostaną dobrane odpowiednie kolory, to kobieta wygląda wyjątkowo i pięknie. Źle dobrana kompozycja może dość mocno kłuć w oczy i podkreślać niedoskonałości urody. Wiosenne i jesienne typy urody są ciepłe. Lato i zima to barwy chłodne. Znając swój typ urody można szybciej i prościej dobrać kolor farby do włosów, aby skóra wyglądała promienniej i młodziej. Można oczywiście stanąć przed lustrem i dokładnie przyjrzeć się swojej twarzy. Jednak taka metoda nie do końca jest skuteczna. Znacznie lepiej jest wykonać test. Typ urody test jest dostępny na wielu stronach internetowych, a wypełnienie go zajmuje zaledwie kilka minut.

Typ urody wiosna – cechy charakterystyczne

Osoby o wiosennym typie urody zazwyczaj charakteryzują się bladą lub bursztynową cerą. Skóra twarzy jest podatna na różnego rodzaju podrażnienia, mogą pojawiać się delikatne piegi i zarumienienia. Wiosenna uroda szybko się opala na kolor słomkowego blondu. Najlepiej z tym typem urody komponują się ciepłe brązy, róż i odcienie czerwieni. Kwiatowe motywy, błękitne sukienki i jasny lekki makijaż będą najlepszym rozwiązaniem. Czarne kreski i zbyt grube brwi i rzęsy z pewnością nie będą dobrze wyglądać.

Typ urody lato

Panie o letniej urodzie mają oliwkową lub porcelanową skórę. Również cechą charakterystyczną są szare, niebiesko-szare czy zielone oczy. Idealnym rozwiązaniem jest stosowanie farb do włosów o jaśniejszym odcieniu, choć ciemniejsze kolory także nie są wykluczone. Jeśli chodzi o ubrania, to najlepiej wybierać pudrowe róże, beże, szarości, fiolety i błękity. Panie o letniej urodzie doskonale będą wyglądać we wrzosie, mięcie i jasnych odcieniach śliwki. Z pewnością dobrze podkreślone oko będzie doskonale pasować do letniej urody.

Jesienny i zimowy typ urody

Jesień to ciepły typ, który kojarzony jest z jasną cerą i piegami w połączeniu z rudym odcieniem włosów. Zgaszona jesień to bardzo jasna cera, natomiast ciemna jesień może mieć intensywnie brązowe oczy i nawet niekiedy prawie czarne włosy. Doskonałymi kolorami komponującymi się z jesienią jest zieleń i pomarańcz. Makijaż powinien być delikatny i na pewno nie powinno się zakrywać piegów, które są znakiem rozpoznawczym jesiennego typu urody. Chłodna zima to porcelanowa cera i czarne włosy. Śniada cera doskonale wygląda w mocnych kolorach bez względu na barwę. Jasna cera świetnie się komponuje w chłodnym mocnym makijażu. Podstawą jest eyeliner i czarny tusz do rzęs.

Makeup-trendy

Redakcja domowaopieka.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie troska o Twój całościowy dobrostan oraz harmonia w życiu rodzinnym są naszym priorytetem! Jesteśmy miejscem, w którym piękno, zdrowie, domowy komfort, relacje rodzinne i inspiracje związane ze stylem życia łączą się, tworząc inspirującą przestrzeń dla Ciebie i Twoich bliskich.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Opakowania wielokrotnego użytku