Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Jak urządzić pokój dziecięcy na poddaszu?

Zdrowie Data publikacji - 29 sierpnia 2022 Autor - Redakcja domowaopieka.pl
pokój dla rodzeństwa brat i siostra


Wielu rodziców zastanawia się, jak urządzić funkcjonalny pokój dziecięcy na poddaszu. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z najlepszymi pomysłami na aranżacje.

Kolorystyka

Podczas urządzania pokoju dla dwójki dzieci należy szczególną uwagę zwrócić na kolorystykę. Pokój dla rodzeństwa brat i siostra powinien być zaaranżowany w neutralnych oraz stonowanych barwach, takich jak na przykład jasny beż oraz jasny szary. Jednak możliwe jest także wykorzystanie w jednym pomieszczeniu kilku kolorów, które będą wybrane przez dzieci. Dzięki temu na pewno każde z dzieci będzie się dobrze czuło w tym pomieszczeniu.

Podłoga

Kolejnym istotnym aspektem aranżowania przestrzeni dla dzieci jest wybór odpowiedniej podłogi. Najlepiej sprawdzi się podłoga z naturalnych materiałów, takich jak na przykład drewno. Jednak doskonałym rozwiązaniem będzie także wybór miękkiej wykładziny lub dywanu. Dzięki temu dzieci będą miały wygodne miejsce do zabawy oraz wspólnego spędzania czasu.

Meble

Pokój dziecięcy na poddaszu powinien być również wyposażony w odpowiednie meble. Wśród nich można wskazać między innymi pojemną szafą lub komodę, w których dzieci będą mogły przechowywać swoje ubrania oraz inne akcesoria. Oprócz tego wygodne będą regały na zabawki i przedmioty codziennego użytku. Obowiązkowym elementem w pokoju dla rodzeństwa są także łóżka, dlatego warto je dopasować do wieku dzieci i ich wzrostu. W przypadku dzieci szkolnych w pokoju powinny się znaleźć także biurka, przy których dzieci będą mogły się uczyć.

Funkcjonalność

Pokój dla rodzeństwa na poddaszu powinien się także charakteryzować funkcjonalnością. Dzięki temu będzie wygodny podczas codziennego funkcjonowania. Warto umieścić w pokoju wszystkie niezbędne meble, które będą spełniały swoje funkcje. Najważniejsze jest łóżko oraz biurko w przypadku dzieci szkolnych. Meble należy odpowiednio rozmieścić w pomieszczeniu, tak aby były dostosowane do skosów znajdujących się na poddaszu. Jeśli w pomieszczeniu znajdują się duże skosy to warto umieścić w nim niższe meble.

Stworzenie stref

W pokoju dziecięcym na poddaszu warto również umieścić strefy, które będą przeznaczone do wykonywania poszczególnych czynności dnia codziennego. Najważniejszą strefą jest miejsce do odpoczynku oraz regeneracji, czyli na przykład łóżko oraz wygodny fotel. Oprócz tego niezbędne będzie także stworzenie stref przeznaczonych do zabawy, co sprawdzi się najlepiej w przypadku najmłodszych dzieci. Starsze dzieci natomiast wymają strefy przeznaczonej do nauki, która także powinna być odpowiednio zaaranżowana.

Podział wnętrza

W przypadku aranżowania pokoju dla dwójki dzieci może być konieczny także podział wnętrza. W obecnych czasach pomieszczenie można podzielić na bardzo różne sposoby, co jest zależne także od jego wielkości. W pokoju dziecięcym na poddaszu można postawić na przykład na środku pokoju regał, dzięki któremu przestrzeń będzie rozdzielona, a także dziecko będzie miało możliwość odpoczynku w samotności. Warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem.

Redakcja domowaopieka.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie troska o Twój całościowy dobrostan oraz harmonia w życiu rodzinnym są naszym priorytetem! Jesteśmy miejscem, w którym piękno, zdrowie, domowy komfort, relacje rodzinne i inspiracje związane ze stylem życia łączą się, tworząc inspirującą przestrzeń dla Ciebie i Twoich bliskich.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Opakowania wielokrotnego użytku